חיפוש

למה כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות?

לקיחת משכנתא היא תהליך מורכב המשליך על היכולת הכלכלית בעשרות השנים הבאות. הלוואת משכנתא היא הלוואה הנלקחת לעשרים וחמש שנים בממוצע וככזו, גובה הריביות הנלווה לה הוא משמעותי. גם שינוי של אחוז בודד בריבית המשכנתא עשוי להיות משמעותי במיוחד.

 

למה להיעזר ביועץ משכנתאות?

ייעוץ משכנתא הוא לא מותרות. נכון שבעבר כדי ליטול משכנתא, היה הלווה ניגש אל סניף הבנק הקרוב אליו ומגיש בקשה למשכנתא ובכוחות עצמו היה פועל כדי לקבל אותה. הוא היה מביא את כל המסמכים הנדרשים וכך הבנק היה בוחן את מצבו הכלכלי ומחליט אם לאשר לו את המשכנתא או לא… נכון להיום, קשה למצוא את האדם שיהיה מוכן להפקיר כך את כספו וליטול משכנתא ללא ליווי מקצועי. במה המצב שונה היום?

המודעות לחשיבות שבקבלת ליווי מקצועי של יועץ משכנתאות עולה עם הזמן. אנשים גילו כי בעזרת ליווי מקצועי של יועץ משכנתאות לאורך תהליך לקיחת המשכנתא, הם הצליחו להוזיל את מחיר ריבית המשכנתא בצורה משמעותית… גם היום ניתן לראות זאת. משכנתאות שנלקחות באופן עצמאי על ידי הלווה עצמו ללא כל עזרה מקצועית, הן יקרות ביחס לאחרות.

 

הבנק הוא לא גמ"ח

חשוב לקחת משכנתא עם ליווי מקצועי של יועץ מקצועי אפילו רק בשביל המשא והמתן שהוא ינהל עם הבנק בניסיון להוזיל את מחיר המשכנתא שלכם. כי חשוב לזכור, הבנק הוא לא גמ"ח להשאלת כספים. הבנק משאיל כספים והריבית שהוא גובה היא הרווח שלו מההלוואה שהוא נותן.

וכמו כל מוסד כספי, יש לו עניין להגדיל את רווחיו, גם אם זה על חשבון הלווה. כך הוא מתמחר הלוואות במחירים יקרים בשיטת מצליח – אם הלווה מקבל את הצעת המחיר כפי שהוא, הוא הצליח "לדחוף" לו ריבית יקרה, אם לא הצליח, הוא מתפשר ומוריד במעט את מחיר הריבית…

לא רק זאת אלא זהבנק מפעיל מערכות שיווק שונות בכדי להעלות את רווחיותו. לצורך כך הוא מעמיד לרשות הלווים פקידי משכנתאות המציגים את עצמם כיועצי משכנתאות מטעם הבנק המציעים ללווים שירות חינמי. כך פקיד המשכנתאות של הבנק מציע ללווה ריבית משכנתא כמו שהבנק היה רוצה שהוא יקח על עצמו…

וכך, הלווה מגיע לבנק, רוצה עזרה מקצועית והוא פונה ישירות אל מלכודת הבנק… פקיד הבנק בונה עבורו תמהיל משכנתא. הוא אמנם חוסך כמה אלפי שקלים בודדים על מחיר הייעוץ שהיה משלם. אך לאמיתו של דבר, הוא משלם בסופו של התהליך מחיר יקר על הריבית. והמחיר הזה יקר בדרך כלל במאות אלפי שקלים!

 

איך מוזילים את מחיר המשכנתא?

זה לא סוד שריביות הבנק ניתנות להוזלה בדיוק כמו בכל שוק תגרני אחר. הבנק מנהל מסחר לכל דבר ואתם יכולים לפנות ליועץ משכנתאות בכדי להוזיל את מחיר המשכנתא. לקבלת פרטים נוספים בנושא, כנסו לאתר המשכנתאות המוביל: https://www.wayout.org.il

למה כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות?

אולי תאהבו גם את