היכן מבצעים מחזור משכנתא?

המצב בשוק השתנה והגיע הזמן לעדכן את המשכנתא, איפה עושים זאת ומה נחשב מחזור משכנתא?

העולם שלנו משתנה כל הזמן ונדמה שכל שנה פיתוחים ורפורמות חדשות נכנסות לשוק ומשנות את כללי המשחק. אין הרבה התחייבויות שאנו לוקחים למשך עשרות שנים, אך אלו שכן ללא ספק באות בסתירה עם הקצב המסחרר שהעולם שלנו מתקדם בו, מה שהיה רלוונטי לפני 10 שנים כבר יכול להיות היסטוריה רצינית בעוד שנה. גם עולם המשכנתאות "הבין" את הסוגיה ולצורך כך נוצרה ההצעה לבצע מחזור משכנתא.

 

שינוי ושיפור מסלול המשכנתא

מחזור משכנתא הוא בעצם החלפת או שינוי של המסלול אותו לקח לווה במסגרת המשכנתא שלו. במהלך מחזור משכנתא מתאפשר ללווה להחליף חלק מהמסלול או לעבור למסלול אחר לגמרי מתוך הבנה כי הוא יכול לשפר את התנאים ואפילו לחסוך כסף. רעיון זה בא בתיאום לכך שדברים משתנים כל הזמן גם בתחום המשכנתאות ויש לאפשר לכולם ליהנות מהטבות ושינויים אלו, או לפחות מחלקם.

 

מחזור באותו בנק

ביצוע מחזור המשכנתא יכול להיות באותו הבנק בו לקחתם את המשכנתא מלכתחילה כך שאתם עוברים למסלול אחר בתוך הבנק או משנים מעט את התנאים בהסכמת הבנק. זכרו כי בהחלט יכול להיות כי הדשא של השכן ירוק יותר ולפני שעוברים מסלול כדאי לוודא ולהתייעץ שזה משתלם וכדאי.

 

מעבר לבנק אחר

עם השינויים שחלים בשוק ובמציאות שלנו, יכול להיות כי תרצו להעביר את המשכנתא שלכם מכל מיני סיבות לבנק אחר. בן אם אתם פשוט מעבירים את כל החשבון לבנק אחר בעקבות חתונה, שיפור תנאים או אפילו עבודה שדורשת זאת, גם המשכנתא שלכם יכולה לעבור אתכם.

זאת נכון גם אם הסיבה למעבר היא על מנת לשפר תנאים או לקבל הצעה טובה יותר מבנק אחר. בכל מקרה, מחזור משכנתא אצל בנק אחר היא אופציה לגיטימית ואפשרית.

 

מתייעצים עם איש מקצוע

חברות ויועצים כדוגמת mashcantainfo.com הם אלה שיעשו לכם את ההבדל בהליך מחזור משכנתא שתחליטו לקחת. חשוב להבין כי לא תמיד מחזור המשכנתא כדאי, בטח כאשר הרצון הוא לעבור לבנק אחר מה שעשוי לדרוש בירוקרטיה ואפילו אי נעימות, ועל כן, כדאי תחילה להבין אם המחזור בכלל משתלם לכם, ואם אתם כבר ממחזרים, אז איפה הכי כדאי לכם לעשות זאת בהתאם למצב המשכנתא שלכם והמצב הפיננסי באופן כללי.

ביצוע מחזור משכנתא אפשרי לכל אחד אשר מבקש לשפר את תנאי המשכנתא שלו, בין אם זה באותו הבנק בו הוא נמצא במסלול אחר, ובין אם זה בבנק אחר אשר מציע מסלול אטרקטיבי יותר. מתוך הבנה כי המצב משתנה כול הזמן, סביר שעם השנים ייוצרו אופציות שבגללן יהיה שווה וכדאי לבצע מחזור משכנתא ולשפר תנאים.

מפתחות בדלת

אולי תאהבו גם את