חיפוש

4 צעדי מניעה להתפשטות תיקנים בבית

הימצאות של תיקן בודד במטבח הביתי עשויה להעיד על תחילתה של ידידות מופלאה בינו לבין הבית שבחר לגור בו. שכן, זה ידוע שתיקנים אוהבים להשתקע במקום אחד ולהרחיב את המשפחה שלהם ככל הניתן. תרחיש אימים זה עשוי לקרות בבית שלכם. נרגיע את הרוחות ונאמר שניתן להימנע ממנו תוך ביצוע צעדי מניעה חיוניים שיוצגו בפניכם בשורות הבאות. הישארו כאן ותכירו בהם מקרוב, כדי שתוכלו לשמור על הבית שלכם נקי מתיקנים.

 

הצעד ה – 1: תערכו ניקיון מקיף בבית

יכול להיות שראיתם ברחבי הבית את שקיות הביצים של התיקנים. מדובר בתיקים חומים קטנים שמפוזרים בדרך כלל בפינות הבית. בתוכם יש ביצים קטנות שעשויות לבקוע בקרוב, כדי שיצאו מהם תיקנים קטנטנים. אם תרצו להימנע מהתרחבות של משפחת התיקנים שלכם, תצטרכו לערוך ניקיון מקיף ברחבי הבית ולזרוק את הביצים בתוך פח מרוחק. נמליץ להשתמש תחילה בשואב אבק ורק לאחר מכן לשטוף את הבית עם חומרי ניקיון חזקים, כמו אקונומיקה. כך תוכלו להיות בטוחים שאם יישארו ביצים במקומות נסתרים, הן לא יוכלו לבקוע.

 

הצעד ה – 2: תזמינו מדביר

נבקש מכם שלא להסס ולפנות מיד אל מדביר מוסמך של פרפקט הדברות שיבצע הדברה מקצועית נגד תיקנים. חשוב לציין שזה יבצע את ההדברה בכל חלקי הבית, כדי להרחיק את התיקנים לתמיד. נמליץ לכם ליצור קשר עם המדביר בשלב מוקדם ככל הניתן, כדי להימנע מהטלות נוספות של ביצים ברחבי הבית. רגע לפני שנעבור לצעד השלישי, נמליץ לכם לשמור את מספר הטלפון של המדביר הנבחר במקום זמין, כי תצטרכו ליצור עמו קשר בשלב מאוחר יותר.

 

הצעד ה – 3: תימנעו מהשארת שאריות אוכל ברחבי הבית

תצטרכו לשים לב שאינכם משאירים צלחות וכוסות עם שאריות אוכל ושתייה בבית, אחרי שהמדביר יבצע את ההדברה נגד תיקנים בביתכם. שכן, תרחיש שכזה עשוי למשוך מזיקים נוספים. למשל, נמלים, זבובים ועוד. ברגע שתקפידו על ניקיון בבית, אתם תוכלו להרגיש בשינוי ולראות שהתיקנים ושאר חבריהם עברו לבתים אחרים, כאלה שלא בוצעה בהם הדברה מקצועית.

 

הצעד ה – 4: תזמינו מדביר מוסמך לאחר חצי שנה

זוכרים שביקשנו מכם לשמור את מספר הטלפון של המדביר? אם כך, זה הזמן לשלוף אותו. שכן, תצטרכו ליצור עמו קשר לאחר חצי שנה, כדי לחדש את ההדברה. ביצוע פעולה זו באופן קבוע, יאפשר לכם להרחיק את התיקנים מהבית ולמנוע את התפשטותם.

 

לסיום

אלה היו 4 הצעדים שיאפשרו לכם למנוע את התפשטות התיקנים בבית. בשלב זה אתם יודעים מה עליכם לעשות, כך שתצטרכו רק ליישם את הצעדים הללו בכל פעם מחדש. נבקש מכם להעביר את המידע הלאה, למי שטרם הכירו בו, כדי שנעלה יחד את המודעות ונפחית את התפשטות התיקנים ברחבי הארץ.

הדברה

אולי תאהבו גם את