חיפוש

3 דברים שחשוב להכין לפני כל שיפוץ

לפני שבוחרים בשיפוצניק שיעשה עבורכם את השיפוץ בבית, חשוב לדעת שישנם אביזרים ופריטים שאינם כלולים במחיר, ויש לרכוש אותם לפני שהוא מתחיל לעבוד. מעבר לכך ישנן הכנות נוספות. קבלו 3 דברים שחשוב להכין לפני השיפוץ.

 

1 – רכישת כלים סניטריים וקרמיקה

הגיע הזמן לשפץ את הבית וכחלק מהשיפוץ אתם מעוניינים בחדרי אמבטיה חדשים. קבלני שיפוץ רבים רבים ישמחו לעזור לכם, אך תצטרכו לבחור ולרכוש את הכלים הסניטריים לפי טעמכם ולפי העיצוב שבו בחרתם. מדובר בקרמיקה, אסלות, כיורים, תעלות ניקוז וברזים. קבלן השיפוץ שובר את הקיים ומתחיל לבנות את הכל מחדש. הוא יחתוך את הקרמיקה שתרכשו על מנת להשיג את החיפוי הדרוש בחדרי האמבטיה, ירכיב את האסלות והניאגרה, את הכיורים והברזים. תוכלו לקבל שירות הובלה של כל אלו מהמקום ממנו רכשתם את הציוד הנדרש.

 

2 – אורזים הכל בצורה מאורגנת

בעת השיפוץ נוצר לכלוך ואבק במיוחד כאשר מחליפים את הרצפות, מתקנים סדקים וצובעים. חשוב שכל החפצים יהיו ארוזים בקופסאות סגורות כדי שלא יקבלו אבק, בין אם אלו חפצי נוי ובין אם כלים אחרים. ישנם משפצים שעוטפים את הריהוט בניילון על מנת שלא יתלכלך. במידה ואתם גם ככה מתכוננים להחליף את הריהוט, אין צורך להשאירו בבית, אך חשוב לוודא שהכל עטוף ומאורגן במרכז החלל של החדר במרוכז.

 

3 – תיאום בין המשפצים

בעת שיפוץ יתכן ותזמינו בעלי מקצוע שונים, שיצטרכו לעבוד במקביל או להיות תלויים אחד בשני. למשל, התקנת מערכת מיזוג מיני מרכזי דורשת הנמכת תקרה מגבס והרכבת חשמל תלת פאזי בבית. לפיכך, איש המזגנים צריך להיות מתואם מראש עם המשפץ, והחשמלאי צריך לעבוד בחפיפה עם איש המזגנים. ישנן גם עבודות אלומיניום שצריכות להיות מתואמות, כגון: החלפת חלונות, תריסים, תיקון מסילה וכד'. ככל שיותר אנשי מקצוע משולבים בשיפוץ, הם חייבים להיות מתואמים לפני שמתחילים.

 

החשוב ביותר הוא התקציב וגם השכנים

כל ההכנות הללו צריכות להיות בהתאם למה שאתם רוצים לשפץ ובהתאם לתקציב שלכם. כמובן שלפני הכל יש לערוך תכנית מסודרת, ולקבל הצעות מחיר מכל איש מקצוע ומכל עסק ממנו תרצו לרכוש פריטים לבית. יש לקחת בחשבון שכל שיפוץ מתחיל בתקציב מסוים ומסתיים ביותר, ולכן לאחר התקצוב השאירו בצד עוד 20% ממה שתכננתם להוציא כדי שלא תיתקעו במידה ויהיו הוצאות נוספות. עצה נוספת היא להפקיד את תקציב השיפוץ בפיקדון יומי. למרות שלא יהיו לכם רווחים בפרק זמן קצר, תוכלו להפקיד בכל פעם את הסכום הנדרש לחשבונכם וכך לשלם מבלי להיכנס לחובות מיותרים. בנוסף, זכרו שהשכנים שלכם צריכים להיות מיודעים מראש לגבי השיפוץ על מנת לשמור על יחסי שכנות תקינים. הכינו את המעלית מראש כאשר קרטונים פרוסים על דפנותיה, והימנעו מלהרעיש בשעות הצהרים והערב.

שיפוצניק

אולי תאהבו גם את

בית בשיפוץ
כיצד לבחור שיפוצניק

ההחלטה על עריכת שיפוצים בבית, היא אחת ההחלטות היותר חשובות שמשפחה יכולה לקבל. מצד שני, בחירת השיפוצניק (כתבה של תוכנית יצאת צדיק) שיעשה את העבודה עלולה

קראו עוד »