חיפוש

 הסיכונים בניתוח לייזר להסרת משקפיים שחייבים להכיר

ניתוח לייזר להסרת משקפיים מצא את מקומו בשנים האחרונות ברשימת הניתוחים המבוקשים ביותר. יחד עם זאת, מעבר ליתרונות הברורים שניתוח מהסוג הזה מייצר, ישנם לא מעט סיכונים שמועמד פוטנציאלי לניתוח צריך להיות ער להם.

במידה והחלטת לוותר על המשקפיים ולגשת לניתוח מהסוג הזה, כנראה שהיתרונות ברורים לך. כדאי שתכיר גם את הסיכונים הכרוכים בכך.

 

סיכונים בהליכים רפואיים

לצערנו הרב, ניתוח לייזר להסרת משקפיים הוא לא ההליך הרפואי היחידי שבחובו טמונים סיכונים. במרבית ההליכים הרפואיים ישנם סיכונים. הסבירות לסיכונים על סוגיהם הרבים משתנה בהתאם להליך הרפואי. כמו כן, ישנם כאלו שהם תוצאה ישירה של רשלנות רפואית.

במקרה וחלילה חווית רשלנות רפואית בניתוח לייזר להסרת משקפיים או בהליך רפואי אחר, מומלץ להיוועץ באיש מקצוע העוסק בתחום הרשלנות הרפואית. כדי לדעת עוד בנושא היכנסו לאתר https://www.df-law.co.il.

 

סיכונים בתקופה המיידית לאחר הניתוח

  1. תזוזת המתלה – במהלך הניתוח ישנה פרוצדורה של פיצול אחת משכבות העין הנקראת מתלה. בסוף הניתוח, מוחזר המתלה למקומו ולאחר מספר שבועות הוא אמור להתמקם במקום המיועד לו באופן טבעי. במקרים מסוימים המתלה לא חוזר למקומו באופן טבעי. במצב כזה יש לבצע ניתוח ייעודי נוסף, שמטרתו להשיב את המתלה למקומו.
  2. דלקת באזור הפיצול – כאמור, במהלך הניתוח מתבצע פיצול של המתלה. ישנם מקרים בהם נוצרת דלקת באזור הפיצול של המתלה. בכדי למנוע את הדלקת, המנותח אמור לקבל טיפול טיפתי לפני הניתוח. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם הדלקת נוצרת על אף הטיפול המניעתי.
  3. זיהום של הקרנית – מדובר בתופעה יחסית נדירה, בכדי למנוע אותה אמור להתבצע הליך יסודי של חיטוי העין לפניי הניתוח. עם זאת, ייתכן מצב בו יהיה זיהום של הקרנית גם לאחר החיטוי היסודי.

 

סיכונים בטווח הארוך

  1. יובש בעיניים – זוהי תופעת הלוואי הנפוצה ביותר לאחר ניתוח לייזר להסרת משקפיים. כחמישית מהמנותחים יסבלו מיובש בעיניים במשך מספר ימים לאחר הניתוח. היובש יורגש בצורה של גירוד, תחושת עייפות ותחושת לא נוחה בעיניים.
  2. צלקת בקרנית – מדובר בתופעה יחסית נדירה. הצלקת היא בעצם הביטוי של ריפוי הפצע. תופעת הלוואי הזאת עלולה להביא לירידה בראייה. מנותחים אשר הגיעו לניתוח עם קוצר ראייה משמעותי הם בעלי סיכוי גבוה יותר לסבול מתופעה זאת.
  3. הילות וסנוורים – תופעת לוואי די נדירה אשר מאופיינת בראייה של הילה מסביב למקורות אור, ראייה כפולה של אור או מריחה שלו.

 

לסיכום

אם נאלצתם להרכיב משקפיים או לחילופין להיעזר בעדשות מגע, תדעו לזהות בקלות את המצבים המציקים שבאים יחד עם השימוש בהם. ניתוח לייזר להסרת משקפיים הוא בעל פוטנציאל שיפור משמעותי באיכות החיים, אך אסור להתעלם מהסיכונים האפשריים וצריך להכניס אותם לסל השיקולים לפני קבלת החלטה שכזאת.

ניתוח לייזר

אולי תאהבו גם את