חיפוש

משכנתא – כך תקבלו תנאים טובים מהבנק

לקיחת משכנתא היא צעד מורכב שילווה אתכם לאורך שנים רבות. לכן חשוב לוודא שלקחתם משכנתא במסלול שתוכלו לעמוד בו, ויהיה עם התנאים הטובים ביותר עבורכם. סיכמנו עבורכם את כל מה שתצטרכו לדעת על מנת לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.

 

קבלו ייעוץ, תכננו מראש

רכישת דירה ולקיחת משכנתא דורשים תכנון ועדיף לעשות זאת בצורה מחושבת ולהתייעץ עם מומחים. העדיפות היא לתכנן את החזר המשכנתא לשנות עבודה בהן יש צפי הכנסות קבוע, ולחשב את החזר המשכנתא לאחר קיזוז הוצאות משפחתיות חודשיות.

ייעוץ משכנתאות מקצועי יעזור לכם להתכונן ללקיחת המשכנתא ולוודא שבחרתם במסלול משכנתא המתאים לכם. יועצי משכנתאות ידעו לחשב את סך ההכנסות שלכם, לעזור לכם לתכנן תוכנית ארוכת טווח להחזר המשכנתא, וכן ידעו לעזור בכל ההתנהלות המורכבת מול הבנק. אל תקלו ראש בלקיחת המשכנתא ודאגו להתייעץ עם מי שמבין בזה וידע לפרוס בפניכם את כלל האפשרויות.

 

אל תיצמדו למסלול אחד

כיום נהוג לחלק את המשכנתא ולפרוס אותה על מספר מסלולים – הצמדה למדד, ריבית משתנה וריבית קבועה. בחירה במסלול אחד לרוב תתברר כשגויה, בעיקר כי בהמשך יכול להתברר כי מסלולים אחרים זולים יותר.

המסלול הזול ביותר והמועדף הוא מסלול הפריים מינוס, אך ניתן לקחת אותו עד שליש מגובה המשכנתא. מסלול הריבית המשתנה יכול בתחילה להיות זול יותר, אך חשוב לקחת בחשבון שיש בו סיכון. ברגע שהריבית הכללית עולה כך גם תקפוץ הריבית שלכם, וזה דבר שיכול לקרות בצורה בלתי צפויה. חשוב גם לקחת בחשבון אפשרות לקנסות עתידיים במשכנתא ולהיערך אליהם.

 

תבואו עם כמה שיותר כסף

ככל שההון העצמי שלכם יהיה גבוהה יותר, כך תקבלו משכנתא בתנאים טובים ביותר. בלקיחת המשכנתא יש לחשב את כלל ההוצאות על הדירה ולא רק ערך הדירה – מס רכישה, דמי תיווך, הוצאות שיפוץ וריהוט ועוד. לאחר שחישבתם את הכול וודאו כי עומד ברשותכם לפחות 25% מהסכום הכללי על מנת לקבל את המשכנתא. אם תצליחו לצבור הון גבוהה מזה, התנאים שלכם ישתפרו.

 

הראו יכולת החזר משכנתא ודאית

הבנק רוצה לוודא שתוכלו להחזיר את המשכנתא. לכן הוא יבדוק שאתם בטווח הגילאים הניתן לקבלת ההלוואה, ויכולים לקבל ביטוח משכנתא. בנוסף, הוא יבדוק את סך ההכנסות נטו שמשמעו כמה כסף זמין עבורכם להחזר המשכנתא מתוך ההכנסות שלכם לבנק. בנוסף, יבדוק את התנהלותכם בתקופה האחרונה בחשבון הבנק שלכם. במידה ויראה שאין לכם חריגות ממסגרות, החזרי צ'קים וכדומה, כלומר התנהלותכם תקינה, הבנק יאשר את המשכנתא.

כך כדי לקבל תנאים טובים למשכנתא כדאי להראות לבנק יכולת החזר הלוואה גבוהה ובטוחה. ככל שהתנהלותכם בחשבון תהיה תקינה יותר וכן סך ההכנסות נטו יהיה גבוהה יותר, הבנק ידרג אתכם בצורה גבוהה יותר וייתן לכם תנאים טובים.

 

מחשבון וטופס משכנתא

אולי תאהבו גם את

ניכוי מס במקור
מה זה ניכוי מס במקור?

ניכוי מס במקור אמור לסייע לעצמאים ולפועלים בשוק ההון לדוגמא, לקבל את הרווחים שמגיעים להם בעקבות המכירות שהם מבצעים. בפועל, רבים לא כול כך מבינים

קראו עוד »
כרטיס אשראי
מה זה רישום בי די אי שלילי?

למרות שאחד מהדברים הכי משמעותיים שיש לנו בחיים זו ההתנהלות הכלכלית שלנו, כולנו גם עושים טעויות וכולנו זקוקים לעזרה ברגעים מסוימים. אתם רוצים לקחת משכנתא

קראו עוד »