חיפוש

מה זה ניכוי מס במקור?

ניכוי מס במקור אמור לסייע לעצמאים ולפועלים בשוק ההון לדוגמא, לקבל את הרווחים שמגיעים להם בעקבות המכירות שהם מבצעים. בפועל, רבים לא כול כך מבינים במה מדובר ולעיתים פשוט משלמים או מרוויחים כמה שיוצא לאחר שמס הכנסה מטפל בכך. מצד אחד נכנסת בירוקרטיה אך מצד שני, יכול להיות כי נגבה מכם מס ביתר ואתם בעצם מפסידים כסף על היעדר ידע, מה שממש לא אמור לקרות.

 

ניכוי מס

כידוע, ישנן כול מיני עסקאות פיננסיות אשר חייבות במס אשר אחד ההליכים הנפוצים הוא כמובן הליך של מתן משכורת לשכיר, או מכירת מוצר או שירות על ידי עצמאי. כול אלו מחויבים ובעצם מתוך המחיר והסכום שניתן למבצע העבודה שמרוויח מהעסקה, מנוכה מס על פי הקבוע בחוק בהתאם לסוג העסקה ולגובהה.

 

ניכוי מס במקור

ניכוי מס במקור הוא ניכוי מס אשר מתבצע עוד בשלב ביצוע העסקה, לעומת ניכוי מס שמתבצע לאחר שהיא התבצעה, לעיתים גם רק בתום השנה. ההליך בגדול הוא שבהתאם לסכום שנקבע לעסקה, לדוגמא אם שירות מסוים עולה 50 שקלים, בפועל המרוויח מקבל חלק קטן יותר שהוא הנטו, מכך שכבר עכשיו בעת ביצוע העסקה מועבר המס הנדרש למס הכנסה.

 

מי צריך לבצע ניכוי מס במקור?

לא כול עסק צריך להפעיל את העסק שלו בעסקאות שחייבות בניכוי מס במקור, אלא רק מי שנדרש לכך על פי חוק כדוגמת עוסק מורשה או חברה בע"מ.

 

איך מחושב המס שמנוכה?

מכך שהרבה מחישוב המס מבוצע על פי חישוב שנתי, לעיתים מס שמנוכה במקור בעת ביצוע העסקה לא באמת יכול להיות מחושב על פי כול מה שיקרה במהלך השנה ועל כן החישוב לא תמיד נכון. הרעיון הוא לקבוע על פי צפי הכנסות עתידיות על פי מה שהעסק כבר הציג בשנים קודמות, אך סביר שזאת יהיה שגוי. אל דאגה, גביית מס ביתר ניתן לתקן לאחר תום השנה על ידי הליך החזר מס.

 

במי אפשר להיעזר?

אם עדיין נותרתם עם שאלות ראשית דעו כי אתם לא לבד, עולם המסים יכול להיות מבלבל ולא ברור פעמים רבות, גם עבור עצמאים שנמצאים זמן רב בעסק שלהם. על כן, מומלץ ליצור קשר ולקבל מידע נוסף דרך https://yncpa.co.il, בסופו של דבר רואה חשבון עוסק בכך כמקצוע ויודע בדיוק מה זה ניכוי מס במקור וכיצד לוודא שאתם עושים הכול כחוק אך עדיין מרוויחים באמת את מה שמגיע לכם.

ניכוי מס במקור יכול להיות לא פשוט עבור בעלי עסקים, במיוחד כאשר נקבע שיעור ניכוי מס במקור מאוד גבוה אשר מקטין את הרווחים נטו של העסק בזמן אמת. מומלץ עוד לפני שמתחילה שנה חדשה, ליצור קשר עם רואה חשבון ולוודא שאתם מקבלים את כול הזכויות שלכם על פי חוק.

ניכוי מס במקור

 

אולי תאהבו גם את

כרטיס אשראי
מה זה רישום בי די אי שלילי?

למרות שאחד מהדברים הכי משמעותיים שיש לנו בחיים זו ההתנהלות הכלכלית שלנו, כולנו גם עושים טעויות וכולנו זקוקים לעזרה ברגעים מסוימים. אתם רוצים לקחת משכנתא

קראו עוד »