חיפוש

מה הן תביעות נזק רכוש לרכבים?

מדינת ישראל, למרבה הצער, נודעת בהיקף רחב למדי של תאונות דרכים וגניבות רכב. זאת יודעים על פי היקף התביעות הגדול המגיע לפתחו של בית המשפט. תחום תביעות ביטוח הרכב נמצא תחת חוק חוזה הביטוח, הנתון להוראות ספציפיות של המפקח על הביטוח והחוקים הכלליים.

תאונת דרכים גורמת לנזק עבור הרכב המעורב בה. בעלי הרכבים נוהגים לעשות ביטוח צד ג' על מנת להימנע מפיצוי בגין נזקי רכוש לרכב, כל עוד לא הוכחה אשמתם.

 

תביעת פיצויים בגין נזקי רכוש לרכב

ניתן להגיש תביעת נזק רכוש לרכב כנגד האחראי לתאונה וכנגד חברת הביטוח. כאשר יש ביטוח צד ג', מי שישלם עבור הנזק בפועל הוא חברת הביטוח המבטחת את האחראי לתאונה. אם לרכב הניזוק יש ביטוח מקיף, הוא יכול לתבוע את חברת הביטוח שלו. בנוסף, ניתן לתבוע באופן ישיר את חברת הביטוח של הרכב המזיק.

דיני הנזיקין חלים על תביעה לנזקי רכוש בתאונות דרכים, כאשר התנאי הראשון הוא חובת ההוכחה כי המזיק אכן הפר את חובת הזהירות המוטלת עליו (לדוגמה – אי מתן זכות קדימה).

רק לאחר שהתנאי הראשון התקיים, ניתן למלא את התנאי השני, ולהוכיח את נזקי הרכוש שנגרמו. היקף הנזק נקבע ע"י שמאי רכב. בכל מקרה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נזקי רכוש בתאונת דרכים.

 

תביעות רכוש

תביעות רכוש הנן נפוצות, והדיון בהן הנו מהיר, ודן במחלוקת העובדתית בין הנהגים, תוך יישוב גרסאות סותרות כפי שנמסרו בטופס ההודעה הראשוני שהועבר אל חברת הביטוח. שימו לב כי בטרם תגישו טופס זה לחברת הביטוח, התייעצתם עם עורך דין מומחה. לטופס זה חשיבות ממעלה ראשונה!

קיימים שיקולי עלות תועלת בביטוח. רכבים דו גלגליים רבים אינם מבוטחים בביטוח מקיף, כך שרוכב אופנוע שהיה מעורב בתאונה שאין לו אשמה בה ניצב לבדו מול הנהג הפוגע וחברת הביטוח שמאחוריו. במקרה שכזה עליו להיוועץ עם עורך דין מומחה לתאונות דרכים. גם במידה ואין לו ביטוח מקיף הוא יכול לתבוע את הנהג הפוגע.

לא מומלץ לפנות באופן עצמאי להליך של תביעות קטנות בשל יחסי כוחות לא שוויוניים – אדם מן היישוב לא יחזיק מעמד אל מול נציג מיומן של חברת הביטוח, המחזיק בידע רחב היקף אודות נזקי רכוש.

 

לסיכום

לתאונת דרכים ישנם וודאי נזקים גופניים ונפשיים, אך קיימים גם נזקים עקיפים שהנם בעיקר כלכליים, כמו הוצאות נסיעה בתקופה שבה הרכב היה מושבת, הפסד ימי עבודה, ועוד. בכדי להגדיל את הסיכוי לקבלת פיצויים על ידי הגשת תביעת נזקי רכוש, יש להתייעץ ולהסתייע בשירותיו של עורך דין המומחה לתחום המורכב והרחב של נזקי הרכוש.

ייצוג משפטי של עורך דין מוסמך יעזור לכם להימנע מטעויות, ולהגדיל בצורה משמעותית את הסיכוי שלכם לקבל פיצויים הולמים בגין הנזק שנגרם לכם. בהצלחה!

מאזניים

 

אולי תאהבו גם את

פשעי אינטרנט
מהן עבירות מחשב ואינטרנט?

עולם המחשבים והאינטרנט פתח אפשרויות חדשות רבות עבור כולנו, אך יחד איתן צמחו גם סוגים חדשים של עבירות. עבירות מחשב ואינטרנט הם מעשים פליליים המבוצעים

קראו עוד »