חיפוש

באיזה שלב עדיף לתכנן את הבריכה בתהליך שיפוץ הבית?

בין אם תאמינו או לא, בחמש השנים האחרונות חלה עלייה מאוד משמעותית במספר האנשים שבונים בריכת שחייה בביתם וזה לא קשור אם אתם ממעמד

הביניים או מהמעמד הגבוהה.

 

עוד לא אבדה תקוותנו

גם אם אין לך סכומים גדולים זה עדיין אפשרי לשדרג את הגינה ולבנות בריכה במידה ויש תקציב ושטח מספיק גדול בגינה שלכם. חשוב לדעת למה הבריכה תשמש אתכם, בין אם זה לשבת לשתות כוס יין מפנקת על ספת הבריכה, או לשחות בה בבוקר, או רק להיכנס להתרענן לטבילה קלה בבריכה.

קיימים מספר סוגים של בריכות שחייה, כמו בריכות שעשויות מ-PVC, בריכה יצוקה מבטון ועוד. הכל תלוי באיזה סכומים יש לכם להשקיע ואיזה בריכה תרצו לבנות בשיפוץ שלכם.

חשוב לתכנן גם את העיצוב ולדעת איזה חומרי חיפוי להשתמש, גם להשתמש בתאורה טובה וחסכונית.

 

שיפוץ מהחלומות

הבית ששירתם אתכם כל השנים כנראה היה בית נפלא, אבל למה לא לשפץ אותו ולהפוך אותו לבית החלומות שלכם ולשדרג אותו בבריכה? בריכה מוסיפה יוקרה, רעננות לחודשי הקיץ החמים ופינוק של חופשה מבלי לצאת מהבית.

 

באיזה שלב מתכננים את הבריכה?

למעשה חשוב לתכנן את הבריכה ואת הגינה כבר מתחילת השיפוץ מאחר שצריך להתייחס לגודל השטח, לעיצוב האדריכלי שרוצים לסוג הבריכה שרוצים וכמובן לדרישות הבטיחות.

ישנם מערכות שהן בלתי נפרד מהבריכה עצמה וגם מיקום הבריכה עצמה.

צריך לתכנן את הבריכה מראש בכדי לתכנן גם את כל העבודות החפירה, לשים יסודות ולהתחיל בתהליך איטום התת רצפתי. בשלב הבא כבר צריך לתכנן ולדאוג ליציקה ולצנרת לפי סוג הבריכה שבחרנו. מאוד מאוד חשוב גם לתכנן בהמשך את אמצעי הבטיחות לבריכה.

 

איזה דברי בטיחות חשובים ביותר לבריכה?

  1. שיפוע הבריכה, שיהיה בגבהים מקסימליים
  2. תכנון נכון של המדרגות כשנכנסים לבריכה
  3. לתכן את מיקום מדרך הרגל מניעה של החלקה אפשרית
  4. לגדר את הבריכה בהתאם
  5. כיסוי לבריכה תיקני

 

 

תחזוקת בריכה ביתית

אחרי שתכננו את הבריכה והבנו איזה דברי בטיחות צריך חשוב גם לדעת איך לתחזק את הבריכה. חשוב לבדוק עם ערכת בדיקה את המים ולקבל את התוצאות של החומציות של המים והכלור. בנוסף חשוב לתחזק את הבריכה גם בעזרת שמירה על טמפרטורת מים נכונה. אל תשכחו שהבריכה זקוקה לתחזוקה בעזרת פילטרים ועם משאבה ומסנן.

 

לסיכום

בריכות לא רק לעשירון העליון, אלא גם מעמד הביניים יכול להנות היום מבריכה ביתית מבלי לצאת לנופש.

חשוב לתכנן את הבריכה ממש בתחילת השיפוץ בכדי להשאיר שטח מתאים לסוג הבריכה שתרצו לבנות.

כאשר בונים בריכה צריך לקחת בחשבון את כל הדברים הבטיחותיים המקסימליים, ולדאוג לתחזוקת הבריכה, בכל הדברים החשובים לבריכה נקייה עם מים נקיים, ולא להזניחה בשום מצב.

תהנו מהבריכה הפרטית שלכם.

 

בריכה ביתית

אולי תאהבו גם את

בית בשיפוץ
כיצד לבחור שיפוצניק

ההחלטה על עריכת שיפוצים בבית, היא אחת ההחלטות היותר חשובות שמשפחה יכולה לקבל. מצד שני, בחירת השיפוצניק (כתבה של תוכנית יצאת צדיק) שיעשה את העבודה עלולה

קראו עוד »