חיפוש

4 זכויות שכל נפגע בתאונת עבודה חייב להכיר

תאונת עבודה היא אירוע חמור בעל השלכות קשות על העובד שנפגע. כמו כן, ההשלכות של תאונות עבודה פוגעות בתחומי רבים חיים, ביניהם המישור הכלכלי, החברתי, הבין אישי ואף הנפשי. כדי להקל מעט על המצב, המדינה קבעה מספר זכויות שעומדות לצידם של נפגעי תאונות העבודה. כדי לעשות סדר, ריכזנו עבורכם 4 זכויות של נפגע בתאונת עבודה חייב להכיר. 

 

מה היא תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא כל אירוע פתאומי ולא רצוני שקורה במקום העבודה או במהלך עבודה ואפילו בדרך אל העבודה, וגורם פציעה פיזית או נפשית לעובד. כמו כן, תאונת עבודה יכולה לכלול כל סוג של פציעה, מפציעות קלות כמו חתכים וכוויות, עד לפציעות חמורות כמו שברי עצמות, שאיפת חומרים כימיים ולמעשה כל פציעה שניתן להעלות על הדעת. במקרה של תאונת עבודה, ניתן להתחיל בהליך מסודר לשם קבלת פיצויים ומימוש הזכויות הניתנות על פי חוק.

 

איך מממשים את הזכויות?

כשזה נוגע לתאונות עבודה, כל מקרה עומד לגופו והזכויות שיכולות להינתן תלויות באופי התאונה, חומרת הפציעה ועוד מספר גורמים. כדי לדעת אם מקרה נתון הוא כזה שמזכה בזכות כזאת או אחרת, יש לפנות לגורם משפטי מקצועי כמו  עורך דין תאונות עבודה אימבר גולן פרטוש ולבחון את המקרה על פרטיו המדויקים.

 

4 הזכויות של נפגעי תאונות עבודה

לאחר שהבנו מה היא תאונת עבודה ומי הגורמים העוסקים במלאכה, הגיע הזמן ל – 4 הזכויות שכל נפגע תאונת עבודה מוכרח להכיר:

 

  • דמי פגיעה

דמי הפגיעה הם סכום כספי אותו ניתן לקבל מהביטוח הלאומי, ביטוח המבטח כל אחד מאזרחי המדינה. כמו כן, דמי הפגיעה מהווים מעין סיוע ראשוני לאחר הפגיעה, כך שהנפגעים יוכלו להתייצב אחרי הטלטלה הפיזית והכלכלית שהם עברו.

 

  • דמי נכות

במידה והפגיעה הובילה לקבלת אחוזי נכות, ניתן לקבל דמי נכות שיכולים להגיע כסכום חד פעמי או קצבה חודשית קבועה, זאת כתלות בחומרת הפציעה. את הליך קבלת אחוזי הכנות גם כן יש לנהל מול הביטוח הלאומי, הלך זה מעט מורכב וכולל ועדה רפואית ועוד מספר תחנות בדרך.

 

  • טיפול רפואי

במקרה של פציעה כתוצאה מתאונת עבודה, לנפגעים עומדת הזכות למימון ההוצאות הרפואיות הקשורות בפציעה. מעבר לכיסוי הרגיל של קופת החולים, ניתן לקבל כיסוי נוסף מהביטוח הלאומי במקרה שההוצאות חורגות מהכיסוי של קופת החולים.

 

  • שיקום וסיוע כלכלי

בחלק מהמקרים, נפגעי תאונות עבודה זכאים לשיקום וסיוע כלכלי מטעם המדינה. במסגרת השיקום ניתן למצוא מתן הכשרות מקצועיות וכן סיוע בלימודים.

 

לסיכום – בואו לקבל את מה ששייך לכם

תאונת עבודה היא אירוע מצטער שיכול לשנות את חייהם של הנפגעים מהקצה אל הקצה. כדי להקל על המצב הקשה, חשוב להכיר את הזכויות שהמדינה מעמידה לרשותם של הנפגעים ולפעול כדי לממשם בהקדם האפשרי.

עורך דין תאונות עבודה

אולי תאהבו גם את

פשעי אינטרנט
מהן עבירות מחשב ואינטרנט?

עולם המחשבים והאינטרנט פתח אפשרויות חדשות רבות עבור כולנו, אך יחד איתן צמחו גם סוגים חדשים של עבירות. עבירות מחשב ואינטרנט הם מעשים פליליים המבוצעים

קראו עוד »