חיפוש

כל מה שחייבים לדעת על גמלת ילד נכה

בתקופה האחרונה אנו עדים ללא מעט מקראים שנשמעים ברחבי המדיות השונות שעוסקים בהורים לילדים שלא ידעו כלל שיש להם זכאות לקבלת גמלת ילד נכה. הדבר גרם לנו להבין שצריך לבדוק את העניין באופן מעמיק כדי להעלות את המודעות לנושא ולאפשר לכלל ההורים לקבל את כל המידע הבסיסי. הישארו אתנו ותוכלו להיות בטוחים שיש לכם את הידע המקיף בתחום.

 

הגורמים שסייעו לנו בכתיבת המדריך

החלטנו לכתוב את המדריך הנוכחי עם אנשים שמבינים דבר או שניים בקבלת גמלת ילד נכה. אם אתם חושבים שפנינו אל גורמים מקצועיים, כדאי שתחשבו שוב. שכן, היה לנו ברור שאנחנו צריכים לפנות דווקא אל ההורים שיש להם ילד בעל נכות. הרי הם אלו שיודעים את כל הפרטים החשובים. הם עברו את ההליך שאתם צפויים לעבור בעתיד.

למקרה שאתם תוהים איך הגענו אליהם, נציין בפניכם כי פרסמנו פוסט בפייסבוק וביקשנו שהורים שעונים על קריטריון זה יצרו עמנו קשר. לשמחתנו, פנו אלינו לא מעט הורים ובזכותם מדריך זה יוצא לאור. זו ההזדמנות להודות להם. שכן, בזכותם, אתם תוכלו לדעת את המידע הדרוש לכם.

 

הדבר ה – 1 שאתם צריכים לדעת על גמלת ילד נכה

נאמר לנו כי הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לדעת על גמלת ילד נכה זו העובדה שילד עד גיל 18 יכול לקבל את הגמלה. ראוי לציין כי מדובר גם בילד חורג או ילד מאומץ. כדי שהוא יוכל לקבל את הקצבה, הוא צריך לעמוד בכמה תנאים.

 

הדבר ה – 2 שאתם צריכים לדעת על גמלת ילד נכה

הדבר השני שאתם צריכים לדעת זה פירוט אודות התנאים שהילד צריך לעמוד בהם, הנה כמה מהם:

  • הילד בן מעל 90 יום ויש לו מחלה כרונית כלשהי שגורמת לו להזדקק לטיפול רפואי מיוחד.
  • הילד בן 3 ומעלה ותלוי בעזה של הזולת בעקבות ליקוי שכלי, גופני או נפשי. הליקוי המדובר צריך לנבוע בעקבות מחלה, תאונה, תסמונת או מום מלידה

 

הדבר ה – 3 שאתם צריכים לדעת על גמלת ילד נכה

אתם צריכים לדעת באופן מעמיק מה נחשב לטיפול רפואי מיוחד על פי החוק. אז נציין בפניכם שנמסר לנו שטיפול שכזה בא לידי ביטוי במצבים שבהם הילד זקוק לעירוי של תרופות, מים וכו' לפחות אחת בחודש. גם מצב שבו הילד צריך לקבל דיאליזה באופן קבוע בעקבות בעיית תפקוד של הכליות. הרשימה עוד ארוכה מלהכיל והיא כוללת גם ילד שזקוק לצנתור שלפוחית השתן לפחות פעמיים ביום.

 

לסיום

עד כה כל המידע המקיף שאתם צריכים לדעת בנוגע לגמלת ילד נכה. כעת, אתם יכולים לדעת אם אתם זכאים לגמלה או שלא. אנו ממליצים לכם לבדוק את המידע עם גורמי מקצוע תוך גלישה באתרים מותאמים. מאחלים לכם הצלחה בהליך.

ילד נכה

אולי תאהבו גם את

תרגום תואר מחול
מי רשאי לתרגם תואר מחו"ל?

כאשר אנשים ממדינות שאינן דוברות עברית או שאינן דוברות אנגלית משיגים תארים בחו"ל ורוצים לממש הזדמנויות לימודיות או מקצועיות בישראל, תרגום התואר שלהם הופך להיות

קראו עוד »