חיפוש

למה חשוב לדעת איך מבצעים החזרי מס?

החזרי מס הם דבר נפוץ וזאת בשל שיטת חישוב המיסוי בישראל. ישראלים רבים זכאים להחזרי מס אבל לא מודעים לכך ולא יודעים איך למשש את זה. אי מימוש החזרי המס יגרום לזכאים לכך להפסיד כסף רב ואף אלפי שקלים. אז איך תקבלו את הכסף שמגיע לכם בחזרה ואיך תדעו אם מגיע לכם החזרי מס? ריכזנו עבורכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על החזרי מס כך שלא תפסידו כסף.

 

מה זה החזרי מס?

החזרי מס הם כספים שמגיעים לכם בחזרה ממס הכנסה לאחר ששילמתם יותר מס ממה שהייתם צריכים. החזר מס הינו דבר נפוץ מאוד וזאת בשל שיטת חישוב המיסוי של מס הכנסה. שיטת המיסוי נעשית לפי הכנסה שנתית משוערת וזאת בכל שנה מראש וזאת כמעט מבלי התחשבות בנסיבות העולות במהלך השנה ומזכות בנקודות מס. על כן, ישראלים רבים זכאים לקבל החזרי מס.

 

למה חשוב לדעת איך מבצעים החזרי מס?

כאמור, החזרי מס הם נפוצים מאוד וישראלים רבים זכאים לכך. סכום החזרי המס המגיעים לכם יכולים להגיע לאלפי שקלים ואף מגיעים עם ריבית של 4%, כך שיתכן ומדובר בכמות כספים רבה. הסיבה שחשוב לדעת איך מבצעים החזרי מס היא כדי שתוכלו לקבל את הכסף שמגיע לכם ולא תפספסו זאת. חשוב שתדעו שתוכלו לבצע החזרי מס עד שש שנים אחורה.

 

במי ניתן להיעזר על מנת לקבל החזרי מס?

במידה ואינכם יודעים איך לבצע את החזרי המס או חוששים שתעשו זאת בצורה שאינה נכונה, תוכלו להיעזר ביועצי מס או רואי חשבון מוסמכים. אלה ידעו כיצד לפנות למס הכנסה, איך למלא את המסמכים הנדרשים, אילו מסמכים יהיה עליכם להביא ועוד. רואי חשבון ויועצי מס ילוו אתכם לאורך כל התהליך עד שתקבלו את הכסף שמגיע לכם.

 

האם ניתן לבצע החזרי מס לבד?

הגשת הבקשה להחזרי מס נעשית למול פקיד השומה בסניף מס ההכנסה שתחליטו לפנות אליו. את הטפסים וההסברים המלאים תוכלו למצוא ברשת בקלות, כך שתוכלו בהחלט לעשות זאת לבד. יחד עם זאת, יש לציין כי ביצוע החזרי המס דורש מילוי טפסים רבים והמצאת מסמכים שונים, כך שהדבר עלול להיות מורכב. על כן מומלץ להיעזר באיש מקצוע שיוודא שתקבלו את כל הכסף שמגיע לכם ויקצר את משך התהליך.

 

איך ניתן לברר האם אני זכאי להחזרי מס?

תוכלו לברר האם מגיע לכם החזרי מס על ידי הגשת הטפסים הנדרשים למס הכנסה. בירור לגבי זכאות להחזרי מס הינה ללא עלות ותוכלו לקבל תשובה בתוך שבועות.

 

לסיכום – החשיבות בבירור החזרי מס וכך תעשו זאת

רבים זכאים להחזרי מס ועל מנת שלא לפספס את הכסף שמגיע לכם, חשוב לדעת איך לבצע זאת ומומלץ להיעזר באיש מקצוע.

החזרי מס

אולי תאהבו גם את

ניכוי מס במקור
מה זה ניכוי מס במקור?

ניכוי מס במקור אמור לסייע לעצמאים ולפועלים בשוק ההון לדוגמא, לקבל את הרווחים שמגיעים להם בעקבות המכירות שהם מבצעים. בפועל, רבים לא כול כך מבינים

קראו עוד »
כרטיס אשראי
מה זה רישום בי די אי שלילי?

למרות שאחד מהדברים הכי משמעותיים שיש לנו בחיים זו ההתנהלות הכלכלית שלנו, כולנו גם עושים טעויות וכולנו זקוקים לעזרה ברגעים מסוימים. אתם רוצים לקחת משכנתא

קראו עוד »