חיפוש

איך להתמודד עם נשירת שיער בצורה טבעית?

נשירת שיער היא תופעה נפוצה מאוד שמשפיעה על הדימוי העצמי של גברים ונשים בכל הגילאים. נשירת שיער יכולה להיגרם ממגוון גדול של סיבות, החל מנטייה גנטית, עבור בלחץ או בתפריט בלתי מאוזן וכלה בשימוש בחומרים שונים. הפתרונות לטיפול בנשירת שיער מגוונים, וביניהם תרופות ותכשירים רבים וגם ניתוחים והליכים רפואיים שונים, וכמובן, פתרונות הסתרה מגוונים. כאן נציע לכם את דרך ההתמודדות הטבעית

 

זיהוי הגורם לנשירת שיער

הסיבות והגורמים לאיבוד ונשירה של שיער הם רבים. לכן, לפני שמתחילים לטפל, חשוב לברר במה מטפלים ואז לבחון את האפשרויות שמציע אתר https://zhlilteva.co.il. עבור חלק מהסובלים מנשירת שיער מדובר בתהליך גנטי, אצל אחרים יש השפעה של חוסר איזון הורמונלי או השפעה של שימוש יתר בחומרים כימיים באזור הקרקפת. יש גם מי שיסבול מנשירה בגלל מחלה, תופעת לוואי של טיפול במחלה, תקופת מתח יוצאת דופן או תזונה חסרה. כדי לברר מה הגורם, כדאי לפנות לרופא משפחה או לרופא עור מומחה שנקרא גם טריקולוג.

 

טיפוח נכון של השיער

אם הרופאים לא מוצאים סיבה פתולוגית לנשירה, ייתכן שתוכלו להשפיע על נשירת השיער בעזרת בחירה בשגרת טיפוח שיער נכונה ועדינה. אם תבחרו להשתמש בתכשירי טיפוח שיער שמיועדים לשיער עדין, תוותרו על ייבוש השיער בחום ועל שפשופו במגבת, תאספו שיער ארוך רק באופן משוחרר יחסית ולא תסרקו או תברישו את הקרקפת בכוח – תגלו שמבנה השיער שלכם משתפר וייתכן שאף תאטו או תפסיקו את תופעת הנשירה.

נקבה מצחצחת את שיערה

תזונה בריאה ומאוזנת

כמו שאר האיברים בגופנו, גם הקרקפת וזקיקי השיער זקוקים לחומרים מזינים כמו ויטמינים או כמו מינרלים כדי לאפשר צמיחה בריאה של שערות חזקות. כדאי מאוד להקפיד על דיאטה מגוונת ומאוזנת שתספק לגוף ברזל, סידן, אבץ וחלבונים בנוסף לוויטמינים ולמינרלים. אם אתם סובלים ממחסור רציני בחומרים מזינים, ניתן להשלים את הצורך בעזרת תוספי תזונה.

 

שינוי באורחות החיים

ממש כמו שמירה על עור בריא ועל מצב רוח טוב, גם שמירה על איכות השערה נתמכת בבחירות בריאות יותר בשגרת היום-יום. שינה מספקת, תזונה מתאימה, פעילות גופנית סדירה וויתור על עישון ועל שתיית אלכוהול, מאפשרים שגרה ללא לחץ והתמודדות טובה יותר עם מצוקות. הורדה של סף המתח בשגרת החיים מועילה מאוד לבריאות השיער.

 

מוצרים טיפוליים טבעיים

אם פתרונות אחרים לא עבדו עבורך או שהיית רוצה להתחיל בפתרון חיצוני וקל לביצוע – יש מגוון גדול של מוצרי טיפוח טבעיים, שמשלבים צמחי מרפא, שמנים אתריים ותמיסות טבעיות, שמסייעים בשיפור איכות ובריאות השיער וגם בהמרצת הקרקפת לטובת שיפור פעולת זקיקי השיער.

 

לסיכום

נשירה של השיער יכולה להיות מתסכלת מאוד אבל יש מגוון של אפשרויות טבעיות לטיפול יעיל ובטוח בנשירת שיער וגם לשמירה על שיער חזק, בריא ויפה.

מריחת שמן טבעי על השיער

אולי תאהבו גם את