עבודת פסיכולוג קליני - מטרות ומתודה

המטרה המרכזית של עבודת פסיכולוג קליני היא להפחית את המצוקה ולשפר את רווחתם הנפשית של מטופליו. פסיכולוג קליני עשוי להשתמש בשיטות טיפול שונות ובידע מחקרי על מנת לעשות שינוי חיובי בחיי המטופל. ניתן לפנות אל האגודה לקידום המידע בירושלים עוד היום ולקבל שירות נהדר.

אנשי מקצוע בריאות הנפש עובדים כצוות רב תחומי במרבית המקרים, לצד פסיכולוג קליני יעבוד פסיכיאטר, עובד סוציאלי קליני, מרפאים בהבעה ויצירה, מרפאים בעיסוק ועוד. וכל זאת על מנת להתמודד עם בעיות מורכבות, לעתים משפחתיות, כחלק מצוות המשתף פעולה לטובת המטופל. עבודה בתצורה זו יכולה להקנות ראייה רחבה ועמוקה יותר על עולמו הרגשי של המטופל שכן מספר מטפלים רואים את המטופל.

פסיכולוג קליני בדרך כלל עובד עם מגוון מטופלים בגילאים שונים ובמגוון רחב של בעיות בריאות הנפש, כולל: דיכאון, סכיזופרניה, הסתגלות למחלה גופנית, גם סוגים של הפרעות נוירולוגיות, התנהגויות ממכרות, התנהגויות מאתגרות, הפרעות אכילה, בעיות ביחסים משפחתיים, לקויות למידה, חרדות וטראומות, בעיות בביטחון עצמי וגם דימוי עצמיהתקפי חרדה מסוגים שונים ועוד. הכל על אזרחות פולנית ניתן להשיג כאן!

הפסיכולוג הקליני מבצע הערכה של צרכי המטופל ומצבו הקליני, מברר לגבי יכולות או התנהגויות באמצעות מגוון של שיטות, לרבות ראיון קליני פרונטלי, אבחון פסיכולוגי, ראיונות נוספים ותצפיות ישירות על התנהגות. העבודה במסגרת בית חולים נעשית כחלק מצוות רב מקצועי לצד רופאים, אחיות, עובדים סוציאליים, אנשי חינוך, פסיכיאטרים ומרפאים בעיסוק. פסיכולוג קליני יבצע תכנון ופיקוח של תכנית טיפול, כולל טיפול פסיכולוגי, ייעוץ מקצועי והכוונה, בשיתוף עם עמיתים.

לצד עבודתו הקלינית הפסיכולוג הקליני עוסק בביצוע מחקר יישומי, על מנת להוסיף לבסיס הראיות של פרקטיקה במגוון רחב של הגדרות בריאות נפשית.

פסיכולוגים קליניים מנוסים יותר נקראים לעתים קרובות על מנת לכתוב דוחות משפטיים ולפעול כעדים מומחים. הם שומרים על ניירת מפורטת על לקוחות על מנת לעקוב אחר התקדמות הטיפולים של הלקוחות.

באדיבות הבלוג של ירון.

ani.co.il
צור קשר: