מי צריך טיפול בדיכאון?

כל אחד מאיתנו מכיר את זה שיש לו תקופה מסוימת בה אין לו יותר מידי מצב רוח. תקופה כזו יכולה להגיע בעקבות פרידה מבן או בת הזוג, בגלל מחלה קלה מסוימת שפקדה אותנו, סיבה חברתית זו או אחרת ועוד מגוון סיבות אשר יגרמו לנו להיות חסרי מצב רוח ובלי רצון להיות בחברת בני אדם. כל עוד זה זמני וחולף תוך כמה ימים אין בעיה אך אם הבעיה מחמירה ואינה חולפת צריך התערבות של מישהו חיצוני, מישהו שיוכל לסייע לנו לעבור את התקופה הזו, ולעיתים נצטרך טיפול בדיכאון קצת יותר אינטנסיבי מאשר קצת חברים ובירה...

סימנים לדיכאון

ישנם סימנים רבים לדיכאון כשמה שמעל כולם הוא חוסר היכולת לצאת ממצב נפשי ירוד לאחר תקופת מה ושיבוש שגרת החיים בגלל זה. טיפול בדיכאון לא מגיע כל כך מהר כשקצת עצובים אך אם אנו או מישהו אחר ספונים בביתנו ימים רבים בלי רצון לצאת החוצה ולעיתים אפילו בלי רצון לצאת מן המיטה ישנה בעיה חמורה יותר המצריכה טיפול. ירידה דרמטית במשקל בעקבות חוסר תאבון על רקע של מצב רוח ירוד גם היא סימן מובהק אם כי ישנן סיבות רבות נוספות לירידה במשקל שצריך לבדוק ולשלול אותן בטרם מקשרים את העניין למצב הרוח. בנוסף, ניתן לרכוש דגלים לרכב בסיטונאות מכאן.

אז מה עושים?

אם מישהו בסביבתכם ממעט לצאת מהבית בגלל מצב רוח ירוד, לא אוכל, בוכה כל הזמן וכדומה ככל הנראה הוא במצב של דיכאון וצריך לעזור לו על ידי טיפול בדיכאון. עולם הרפואה מציע היום שלל תרופות אשר מסייעות להתמודדות עם תקופות קשות מבחינה נפשית, אך בשביל התרופות הללו צריך ללכת לפסיכיאטר אשר ייתן מרשם המאשר את השימוש בתרופה. ישנן גם טיפולים אלטרנטיביים לדיכאון ותרופות טבעיות אשר לא מצריכות מרשם של פסיכיאטר ולעיתים עדיף לנסות אותן קודם לפני שמכניסים לגוף כל מיני כימיקליים לא בריאים ובמקרים רבים אף מסוכנים.

אופציה נוספת המתייחסת למקרים קלים היא ללכת לפסיכולוג, ולעיתים לאחר מספר פגישות מצב הרוח משתפר ומקבלים כלים איך להתמודד איתו בקלות.

קריאה נוספת:

מהו דיכאון קליני – דף עובדות של ה-CDC שעוזר להבין כיצד נוצר דיכאון ומהם התסמינים המלווים אותו.

טיפול בדיכאון – כיצד ניתן להתמודד עם דיכאון באמצעות שיטות טיפול פסיכולוגיות ופסיכיאטריות. חשוב להבין כי אסור להזניח מקרים של דיכאון בגלל סכנה של החמרה במצבו של החולה.

בשיתוף קוסם למבוגרים עשהאל דרייר.

ani.co.il
צור קשר: